Agjencia Zhurnal.mk.

Rama zbardh takimet në Nju Jork, shtrëngon duart edhe me legjendën e diplomacisë amerikane

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ndan takimin miqësor me diplomatin, konsulentin gjeopolitik dhe politikanin amerikan Henry Kissinger.

 

Takimin me Kissinger, Rama e quan privilegj e ndërsa e cilëson si lëgjëndë të politikës së jashtme amerikane.

Gjatë ditës, kryeministri Rama është takuar edhe me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Postimi i plotë në Facebook/‘FotoALBUM nga disa takime në Nju Jork, ku pata privilegjin e një bisede miqësore me legjendën e politikës së jashtme amerikane, Henry Kissinger.

Related posts

Berisha sërish në krye të PD? Rama: PD është katandisur në një objekt keqardhjeje!

D V

Arrin në 100 numri i shtëpive të dëmtuara nga tërmeti në fshatrat e Bulqizës

D V

Gjykata e Elbasanit lë në burg 24-vjeçarin që vrau një person dhe plagosi një tjetër

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More