Agjencia Zhurnal.mk.

Rama takon kryeministrin e Bavarisë: Aleat i vendosur në rrugëtimin evropian

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës që po zhvillon në Gjermani ka pasur një takim me kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder. Rama shprehet se Söder është një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin evropian.

 

Kryeministri thekson se me Söder “do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”.

“Mynih, Gjermani – Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin evropian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”, shprehet kryeministri Rama në një reagim teksa ka publikuar edhe pamje nga takimi.

Related posts

Delegacioni shqiptar mbërrin në Beograd për ‘Open Balkan’/ Samiti mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

D V

Interpelanca/ Manastirliu: Vaksinat e përdorura në Shqipëri nuk duhet të vihen në dyshim, të gjitha janë efikase!

D V

Grupi për PD: Vendimet në Kuvendin Kombëtar anti-statutore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More