Agjencia Zhurnal.mk.

Rama e Vuçiq takohen në OKB

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb, Aleksander Vuçiç kanë pasur një takim të shkurtër përpara çeljes së punimeve të sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

 

Lajmi është bërë i ditur nga presidenti serb nëpërmjet rrjeteve sociale, ku dhe ka publikuar edhe një foto nga ky takim.

“Një përshëndetje e shkurtër me mikun tim Edi Rama në nisje të sesionit të Asamblesë dhe një mundësi për të shkëmbyer përshtypjet e para për  këtë ngjarje të rëndësishme, por edhe për të bërë plane për paraqitje të përbashkëta në takimet gjatë punimeve të Asamblesë. Një Ballkan i hapur është e ardhmja e rajonit tonë”, shkruan Vuçiç në postimin e tij.

Related posts

BERZH: Shqipëria e para në rajon për qeverisjen digjitale, lë pas disa shtete të BE

D V

Ministrja e jashtme shqiptare pret homologun e Lituanisë: Vullnet reciprok për forcimin e bashkëpunimit

D V

Momenti kur Hamza Muskurti futet në biznes dhe vret vëllanë me bashkëshorten

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More