Agjencia Zhurnal.mk.

Rama dhe Najada Çomo thirrje qytetarëve për tu vaksinuar: Virusi është ende mes nesh, shpëtoni jetën

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka përsëritur thirrjen ndaj qytetarëve për tu vaksinuar sa më parë në mënyrë që të jenë më të mbrojtur ndaj COVID-19.

 

Rama me anë të një video ka shpërndarë edhe mesazhin e prof. Najda Çomos e cila thekson se një pjesë e madhe e personave që aktualisht janë të shtruar në spitalin Infektiv janë persona që nuk e kanë bërë vaksinën dhe janë në gjendje më të rënduar. Sipas saj qytetarët duhet të vaksinohen për të shpëtuar jetë.

“Mirëmëngjesi dhe duke ju kujtuar Vaksinim, Vaksinim, Vaksinim për të shpëtuar jetë, përmes thirrjes nga Spitali Infektiv të prof. Najada Çomo, ju uroj një ditë të qetë.”, shkruan Rama krah videos së publikuar në rrjetin social Facebook.

“Përkundrazi, virusi është midis nesh dhe ne jemi të ekspozuar karshi virusit COVID-19. Në pjesë e personave akoma nuk janë vaksinuar dhe natyrisht ata persona që nuk janë të vaksinuar në një numër i caktuar rastesh që ndodhen të shtruar në spitale, disa prej të cilëve edhe në gjendje të rënduar. Ndaj thirrja ime është: Vaksinohuni, për të shpëtuar jetën.”, shprehet mjekja.

Related posts

“PD do i dorëzohej Ilir Metës”/ Basha akuzon Berishën: Shtëpia e Lirisë të kthehet në shtëpinë e Ilirit

Z.H

ME VIDEO- I moshuari përlotet në protestë: Po i biem në qafë fëmijëve, pa ata s’jetojmë

Redaksia

Alibeaj: Ekspertiza do të jetë pjesë e veprimtarisë së Reformës Territoriale

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More