Agjencia Zhurnal.mk.

Rakitic: Messi për futbollin, sikurse Jordan për basketbollin

Ivan Rakitic ka luajtur për gjashtë sezone radhazi (2014-2020) me Leo Messin te Barcelona.

 

Kroati 33-vjeçari është nga ata që mendojnë se Leo Mess e meritoi fitimin e “Topit të Artë” për herë të shtatë në karrierë.

Lojtari i Sevillës e krahason yllin argjentinas të PSG-së me Michael Jordanin, legjendën e basketbollit.

Rakitic shprehet i bindur se Messi dhe Jordan nuk do kishin fituar kaq shumë nëse nuk do të luanin me skuadra të forta dhe shumë të mira.

“Për ne, ajo që përfaqëson Leo Messi në futboll është e ngjashme me atë që përfaqëson Michael Jordan në basketboll”.

“Të dy e dinë se pa ekipin pas tyre, ata kurrë nuk do të kishin arritur kaq suksese në karrierë”, ka thënë Rakitic. 

Related posts

Drita mbetet pa fitore në elitë, mposhtet nga Prizreni 16

D V

Angellov: Mundësitë për shuarjen e zjarreve janë të limituara, qytetarët të kenë kujdes

Z H

Manaj: Ndihem shumë i lumtur tek Spezia, në fillim pata vështirësi te Barcelona

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More