Agjencia Zhurnal.mk.

Radja Nainggolan me fjalë të mëdha për Romelu Lukakun para ndeshjes me Italinë

Radja Nainggolan pranon që mentaliteti i Romelu Lukakut ka ndryshuar dhe se ai tashmë ka formë superiore. Nainggolan dhe Lukaku luajtën vetëm disa ndeshje së bashku në Inter përpara se belgu të huazohej te Cagliari, përcjell GazetaBlic Sport.

 

Ata e njohin njëri-tjetrin me të vërtetë mirë, pasi kanë luajtur edhe me ekipin kombëtar të Belgjikës.

“Nëse e pyet, ai do të të tregojë se është belg. Sidoqoftë, ai gjithashtu ndihet i huaj. Ai flet aq shumë gjuhë dhe ai mund të përshtatet kudo që shkon, ”tha Nainggolan për Sky Sport Italia.

“Ai është një djalë kaq i mirë, ne kemi luajtur së bashku me ekipin kombëtar, por ai ka ndryshuar. Ai ishte një djalë i gjallë, tani ai mendon vetëm për futbollin.“Mentaliteti i tij ka ndryshuar, është diçka që mbase unë nuk e kam bërë kurrë.”

33-vjeçari gjithashtu foli për La Gazzetta dello Sport në lidhje me sonte çerekfinalen e UEFA Euro 2020 midis Italisë dhe Belgjikës.

“Italia ka evoluar, ata gjithmonë përpiqen të ndërtohen nga mbrapa, më pëlqen mesfushori i tyre: Jorginho, Verratti, Locatelli dhe Barella,” tha ai.“Nuk më pëlqen kritika ndaj Nicolò, si mund të thuash që po bie? Ai ka luajtur 50 ndeshje në një nivel të lartë këtë sezon. ”

Related posts

Pochettino: Messi është më i miri në botë me shtatë ‘Topa të Artë’ – Mbappe mund të bëhet më i miri

D V

Fabrizio Romano: Milani arrin akord të plotë me Tonalin për rinovim të kontratës

Lea Muslija

Chelsea, të vendosur për të nënshkruar me Dembelen

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More