Agjencia Zhurnal.mk.

Qyteti i Shkupit rritë shumën e ndihmës finansiare për familjet e 45 viktimave

Shkup, 9 dhjetor – Me kërkesë të kryetares Arsovska, në seancën e dytë të sotme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, shuma e parashikuar në propozim-vendimin për ndarjen e ndihmës financiare për familjet e viktimave në aksidentin e autobusit që ndodhi në Bullgarinë fqinje u rrit në 3,5 milionë denarë, me qëllim që t’u ndihmohet familjeve.

 

  • Në këtë seancë propozoj që ky zë të rritet në 3,5 milionë denarë, me qëllim që t’u ndihmohet familjeve të viktimave dhe të lënduarve në aksidentin e autobusit – tha kryetarja Arsovska në fjalën e saj në seancën e sotme të Këshillit.

Qyteti i Shkupit edhe një herë shpreh ngushëllimet më të thella për familjet e viktimave, ndërsa të lënduarve u dëshirojmë shërim sa më të shpejtë.

Related posts

Shpërblehen pjesëtarët e Armatës për punën e dhënë në shuarjen e zjarreve në Maqedoninë e Veriut

Z H

Erion Veliaj: Votone dhe ndihmojeni Petren

Redaksia

Reisul Ulemaja viziton Zvicrën me rastin e 5 vjetorit të “Xhamisë Kërçova”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More