Agjencia Zhurnal.mk.

Qytetarët e Maqedonisë së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Shkup, 16 tetor – Qytetarët në votimet e nesërme para se vendosin gishtin në pajisjen për identifikimin e personit do të duhet ta dezinfektojnë dorën.

 

Po ashtu pas votimit do të dezinfektohen edhe stilolapsat.

E detyrueshme është mbajtja e maskave në vendvotime si masë për parandalimin e përhapjes së virusit në vendet ku votojnë qytetarët.

Pas përfundimit të procesit zgjedhor, hapësirat shkollore do të duhet të dezinfektohen nga komunat në mënyrë që procesi arsimor të jetë i sigurt.

Related posts

Apasiev kërkon të mos ketë bisedime me Bullgarinë

D V

Rute me mbështetje për “Ballkanin e Hapur” dhe fillimin e bisedimeve me BE-në deri në fund të vitit

D V

Nikolovski: Finalizohet propozim ligji për origjinën e pronës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More