Agjencia Zhurnal.mk.

QMK: Dje kishte 29 zjarre në hapësira të hapura, aktiv është edhe një

Shkup, 4 tetor – Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK) informon se dje ka pasur 29 zjarre në hapësira të hapura. Janë djegur kashtë, kullosa, mbeturina, barë i thatë, gjemba, kallam, vreshta, shkurre, pyll me kërcell të ulët dhe të përzier, pyll me pisha dhe disa deponi. 

Deri në mëngjes, sipas raporteve që kanë mbërritur në QMK, zjarre aktive nga 24 orët e fundit ka edhe një – në Komunën Makedonski Brod, në fshatin Belicë. 

Related posts

Babai i Vanjës në gjykatë – kërkohet paraburgim!

Xh M

Babai i Vanjës sillet para Gjykatës Themelore Penale

Xh M

Liderët vendosën, zgjedhje të dyfishta më 8 maj

Xh M