Agjencia Zhurnal.mk.

Qipro – Kosova: Forma e kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit qëndron ngjashëm

Kombëtarja e Kosovës nis sonte rrugëtimin në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Nën drejtimin e Alain Giresse, Kosova luan përballë Qipros, ku në udhëtim kërkon pikët e plota.

Forma e kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit qëndron njësoj: Dy barazime, dy humbje dhe nga një fitore secila.

Megjithatë, në aspektin e gol-diferencës, Dardanët qëndrojnë më mirë.

Kosova në pesë ndeshjet e fundit
Zvicra 1:1 Kosova
Kosova 5:0 Burkina Faso
Greqi 1:1 Kosovë
Kosovë 0:2 Jordani
Kosova 1:2 Gjeorgjia

Qipro në pesë ndeshjet e fundit
Qipro 2:0 Estonia
Estonia 0:0 Qipro
Sllovenia 2:1 Qipro
Rusia 6:0 Qipro
Qipro 2:2 Malta

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy