Agjencia Zhurnal.mk.

Qingj furre me kos dhe karçof

Përbërësit:
2 kg mish qengji, i ndarë në racione
8-10 angjinare (karçof) të pastruara
½ filxhan çaji vaj ulliri
1 ml kos
Lëngu i ½ limoni
2 vezë
3 lugë gjelle kopër
1 lugë gjelle majdanoz
3 qepë të njoma të prera hollë
Kripë e piper

 

Lajmë mishin, e vendosim në enë të thellë dhe e spërkatim me lëngun e limonit dhe gjysmën e sasisë së vajit të ullirit. E rregullojmë me kripë e piper dhe e përziejmë mirë. E zbrazim në një tepsi me gjithë lëngjet e veta dhe e pjekim në furrë 180° Celsius për rreth 1 orë e 45 minuta, të mbuluar me letër alumini. Angjinaret e pastruara i hedhim në një tenxhere me ujë të valuar me kripë dhe i lëmë të ziejnë për 5 minuta. Në vazhdim , i nxjerrim dhe i kullojmë. Në një tas rrahim vezët me tel kuzhine, shtojmë kosin, pjesën e mbetur të vajit të ullirit, erëzat, qepët e njoma, kripën e piperin. I përziejmë mirë derisa të dale një qull i rrjedhshëm. Pasi të jetë pjekur mishi, vendosim ndërmjet racioneve angjinaret dhe sipër I hedhim qullin e kosit. E pjekim sërish gjellën për rreth 20 minuta derisa të krijojë korë të kuqërremtë kosi.

Related posts

Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur: Desert i lëngshëm dhe i shijshëm sipas recetës së gjyshes!

D V

Rollatë e mbushur me krem qumështi – Receta e ëmbëlsirës ditore

D V

Nëse e shtoni këtë përbërës në hajvar, do të keni një delikatesë të vërtetë zahireje!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More