Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria u dërgoi ftesa partive politike parlamentare për takim të liderëve

Shkup, 2 Nëntor – Qeveria sot u ka dërguar ftesë të gjitha partive politike parlamentare për mbledhjen e lidershipit që do të mbahet të hënën, më 7 nëntor në Kuvend, konfirmuan për MIA-n nga shërbimi për media i qeverisë.

 

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dje njoftoi se do t’u dërgojë ftesa palëve. Në njoftimin e Qeverisë thuhet se takimi i thirrur nga Kryetari i Qeverisë, Kovaçevski, organizohet me qëllim të hapjes së diskutimit për të ardhmen evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut, por edhe për vendimet që në periudhën e ardhshme duhet të merren në Kuvend me një konsensus politik dhe social”.

Related posts

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z.H

Beqarovski: Sa qytetarë kanë kaluar në të vërtet COVID-19?

D V

Bekteshi paralajmëron ndëshkime për ata që abuzojnë me krizën energjetike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More