Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria ngrin çmimin e drurit dhe peletëve

Shkup, 2 nëntor – Qeveria në seancën e sotme ka sjellë vendim për përcaktimin e çmimeve më të larta në tregëtinë me pakicë të drurit për ngrohje dhe peletëve, informon Zhurnal.

Sipas vendimit, çmimi më i lartë i drurit të ahut caktohet 4500 denar ndërsa i dushkut 6429 denarë për m3.

Çmimi më i lartë i peletëve caktohet 27 denarë për një kilogram. Në këtë çmim përfshihet TVSH-ja dhe transporti.

Këto çmime vlejnë deri më 31 dhjetor të këtij viti./Zhurnal.mk

Related posts

Shqiptarët vendimtarë për fitore në rrethin e dytë!

I.A

Disa komuna të Shkupit pa rrymë

D V

OSBE/ODIHR do t’i shpallë vlerësimet e para për zgjedhjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky