Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria ndalon prodhimin e kriptovalutave

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të anuloj veprimtarinë e prodhimit të kriptovalutave për shkak të gjendjes emergjente të energjisë në të cilën është vendi ynë.Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka njoftuar sot gjatë ditës se vendimi është marrë pas rekomandimit të Komitetit Teknik për “Masat e emergjencës në furnizimin e energjisë”.

 

Rizvnolli ka njoftuar se do të angazhohen të gjitha institucionet relevante për të identifikuar dhe ndaluar prodhimin e kriptovalutave.

Në fund të vitit të kaluar me vendim të Qeverisë së Republikës së Kosovës kemi themeluar Komitetin Teknik për “Masat e…

Posted by Artane Rizvanolli on Tuesday, January 4, 2022

Related posts

Konjufca dhe deputeti Genc Nimanbegu flasin për raportet Kosovë-Mali i Zi

D V

Kosova regjistron 142 raste të reja me Kovid-19

N E

Kurti thotë se do të angazhohen për reciprocitet të plotë me Serbinë, sqarohet për gazin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More