Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria ndalon eksportimin e peletit

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka treguar se Qeveria e Kosovës pritet që së shpejti ta zyrtarizojë propozimin për ndalimin e eksportimit të peletit.

 

“Kemi parë që ka rritje të çmimeve, që nuk arsyetohet në krahasim me koston e prodhimit. Prandaj, në mbledhjen e qeverisë, pritet të merret vendimi që ndalon eksportimin e peletit dhe lëndëve djegëse me bazë druri”, është shprehur Rizvanolli gjatë një vizite të bërë në Korporatën Energjetike të Kosovës.

“Ministria e Tregtisë pritet që shumë shpejt ta sjellë në kuvend Ligjin për Produkte Esenciale, në të cilin përfshihet edhe peleti”.

Related posts

Mediumi kroat: Ky është shkaku i aksidentit, njëri nga shoferët vdiq

D V

Në Kosovë artikujt ushqimor kanë shënuar ngritje për 4.9 përqind

N E

Të enjten seanca e radhës, në rend dite shqyrtimi i ligjit për zyrtarët publik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More