Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria e miratoi Propozim-buxhetin për vitin 2023

Shkup, 2 nëntor – Në Propozim-buxhetin për vitin 2023, të cilin Qeveria sot e miratoi në mbledhje, të ardhurat janë projektuar në 282,05 miliardë denarë, ndërsa shpenzimet në 324,8 miliardë denarë.

Deficiti i buxhetit është vlerësuar në 42,75 miliardë denarë.

Më shumë hollësi për Propozim-buxhetin për vitin 2023 do të prezantojë ministri i Financave, Fatmir Besimi në konferencën për media të caktuar për në orën 14.

Në mbledhjen qeveritare, siç informoi shërbimi për informim i Qeverisë, është miratuar edhe Propozim-ligji për realizimin e Buxhetit për vitin 2023.

Related posts

OSBE/ODIHR do t’i shpallë vlerësimet e para për zgjedhjet

D V

Siljanovska Davkova fitoi në 60 komuna, Pendarovski në tre, Osmani në 15, Taravari dhe Dimitrievski në një komunë

D V

Dimitrievski fitoi në Kumanovë, Taravari me fitore të ngushtë në Gostivar, ndërsa Jakimovski humbi në Karposh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky