Agjencia Zhurnal.mk.

Qeveria e konfirmoi Propozim-buxhetin e propozuar për vitin 2023

Shkup, 14 dhjetor – Qeveria në mbledhjen e sotme të 109-të e konfirmoi Propozim-buxhetin e plotësuar të Republikës së Maqedonisë së Veriut për vitin 2023.

“Propozim-buxheti i plotësuar paraqet tekst të ri të integruar në të cilin Qeveria i sendërtoi amandamentet e pranuara, pas debateve të komisionit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ku ishte shqyrtuar edhe me ndryshimet dhe plotësimet e nevojshme të propozuara nga Ministria e Financave”, informuan nga shërbimi qeveritar për shtyp. 

Related posts

BNR: Nuk ka ndryshim në pozitën bullgare për fillim të negociatave

Z.H

Regjistrohen 442 raste të reja, 373 të shëruar dhe 5 të vdekur nga Kovid-19

D V

Çmime më të larta të ushqimit, vaji më i shtrenjtë për rreth 20 denarë

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More