Agjencia Zhurnal.mk.

“Qetësohu”, gjyqtari i ndeshjes Inter-Udinese rrëmbeu shfaqjen gjatë konfrontimit verbal me Deulofeun

Gjyqtari Juan Luca Sacchi ka dhënë disa fjalë këshilluese me ton të lartë për sulmuesin e Udineses, Gerard Deulofeu, gjatë ndeshjes me Interin, duke i bërtitur ‘qetësohu’ në fytyrë.

 

Udinese u mposht 2-0 në Giuseppe Meazza nga Interi në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Serie A.

Dy golat e Interit u shënuan nga Joaquin Correa, por edhe Udinese gjeti një gol të vonshëm me anë të Deulofeu, por që nuk u pranua si i rregullt.

Sulmuesi spanjoll u zemërua me vendimin dhe u zemërua edhe me gjyqtarin duke pasur një ballafaqim verbal.

Sacchi ishte i vendosur të mbulonte situatën dhe i tha Deulofeut të qetësohej.

Mund të jetë e vështirë të besohet, por kjo është ajo që gjyqtari tha tre herë: ‘Stai Calmo’ në italian apo në shqip “Qetësohu”.

Padyshim, mënyra se si tha ai jepte një ndjenjë tjetër veç qetësisë, por u tregua efektive pasi gjithçka përfundoi pa ekses dhe ndonjë kartonë.

Related posts

Mario Mandzukic i thotë lamtumirë futbollit me një mesazh prekës

D V

Salah e shokon klubin me kërkesën për pagë në kontratën e re – dëshiron të bëhet edhe më i paguar se Cristiano Ronaldo

D V

Zyrtare: Artim Shaqiri, trajner i ri i FC Schaffhausenit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More