Agjencia Zhurnal.mk.

Qëndroi i mbyllur për tetë vjet në një garazh, ky Mercedes S600 duket krejt i ri pas “pastrimit në detaje”

Gjenerata W140 e Mercedes-Benz S-Class konsiderohet ende si një nga arritjet më të mëdha të automobilistëve në shekullin e kaluar.

 

Elegante, komode dhe shumë e fuqishme në disa versione, vetura S (W140) është ende e dëshiruar në tregun e makinave të përdorura, veçanërisht në modelet më të rralla me fuqi V8 dhe V12.

Megjithatë, tani ka gjithnjë e më pak shembuj të mbijetuar, dhe ne jemi të lumtur të shohim një model S600 duke u rikthyer në gjendjen e tij origjinale.

Me restaurimin e saj nuk nënkuptojmë një restaurim të vërtetë, por një larje dhe detajim shumë të gjerë.

Ajo për të cilën po flasim është një video e re nga kanali AMMO NYC në YouTube, e cila na tregon një W140 me motor V12 duke u larë për herë të parë pas tetë vjetësh.

Automjeti thuhet se ka qëndruar në një garazh për mjaft kohë dhe më në fund është koha që sedani i madh të kthehet në rrugë.

Related posts

Mercedes-Benz W113 SL me version elektrik, kushton mbi 346 mijë euro

D V

Vietnamezi shndërroi furgonin në një tank prej druri për djalin e tij

D V

Vetura Piech GT prapa të cilës qëndron stërnipi i Ferdinand Porsche, do të kushtojë 200 mijë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More