Agjencia Zhurnal.mk.

“Qeberia Kurti” – PSD-ja ia vendosin një emër tjetër qeverisë së Albin Kurtit

Anëtari i PSD-së, Zgjim Hyseni, ia ka vendosur një emër tjetër ekzekutivit kosovar që udhëhiqet nga Albin Kurti.

 

Hyseni ka postuar një fotografi në facebook ku shihen batanijet e vendosura nga aksioni i kësaj partie, teksa ka vënë mbishkrimin “Qeberia Kurti”, raporton Gazeta Express.

Partia Socialdemokrate ka larguar flamujt e Kosovës nga oborri i Qeverisë së Kosovës, duke i zëvendësuar me batanije.

Aktivistët e PSD-së janë duke zhvilluar një aksion para Qeverisë së Kosovës, për shkak të krizës energjetike në vend dhe kthimit të reduktimeve me energji elektrike.

PSD ka larguar flamujt që gjenden në oborrin e Qeverisë së Kosovës, duke vendosur batanije në vend të tyre.

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka deklaruar se batanijet janë vendosur në shenjë të dorëzimit të Qeverisë Kurti, ndaj krizës energjetike.

“Sikurse flamuri i bardhë i cili është simbol i dorëzimit, qebet që kemi vendosur janë simbol i dorëzimit të Qeverisë Kurti ndaj krizës së energjisë elektrike. Kemi një kryeministër i cili na udhëzon që mënyra për t’u mbrojtur nga i ftohti është qebja. Në anën tjetër kemi ministren e ekonomisë Artane Rizvanolli e cila fajin e hedh tek njerëzit të cilët po e përdorin rrymën për komoditet”, ka deklaruar Kuçi.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ditë më parë ka deklaruar se kur është kthyer në shtëpi është ngrohur me batanije.

Related posts

Dr. Musa Krasniqi, gjinekologu i shkathët shqiptar që po lë gjurmë në historinë e mjekësisë daneze

R Zh

Kolona dhe pritje të gjata në vendkalimet kufitare me Serbinë

D V

Ambasada amerikane thirrje qytetarëve për dalje në zgjedhje: Mos e humbisni rastin për të bërë të njohur zërin tuaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More