Agjencia Zhurnal.mk.

Që dje filloi zbukurimi i qytetit të Shkupit për festat e fundvitit

Shkup, 16 dhjetor – Nga Qyteti i Shkupit informojnë se rajoni qendror i qytetit, sheshi “Maqedonia”, rruga “Dimitria Çupovski” dhe bulevardi “Ilinden” që dje në mënyrë të përshpejtuar zbukurohen me zbukurime të Vitit të Ri në vigjilje të festave të fundvitit.

Që atje thonë se sot po vendoset edhe bredhi i Vitit të ri që për festat e fundvitit do ta zbukurojë sheshin “Maqedonia”.

“Zbukurimi i Vitit të ri në pajtim me paralajmërimet dhe memorandumin realizohet pa ngecje dhe nuk do të ketë kurrfarë implikimesh financiare mbi buxhetin e Qytetit të Shkupit”, informojnë nga shërbimi për shtyp i Qytetit të Shkupit.

Related posts

Mijallkov lirohet nga akuzat në rastin “Thesari”, në gjykimin e parë u dënua me tetë vite burg

D V

Spasovski dhe Kovaçevski do të marrin apanazh prej 2.500 eurove në muaj gjatë gjithë vitit

D V

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy