Agjencia Zhurnal.mk.

PZAP vendos rinumërim votash të kuvendit komunal në Mitrovicë të Jugut

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim për rinumërimin e votave të kandidatëve nga radhët e LVV-së, LDK-së, PDK-së e AKR-së për Kuvend Komunal në Mitrovicën e Jugut.

 

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi të publikuar në faqen e PZAP-së.

Ankesat e kandidatëve janë përfaqësuar nga avokatet Berat dhe Mirsad Peci.
“Urdhërohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rinumërojë të gjitha fletëvotimet për kandidatët për Kuvend Komunal në Mitrovicën e Jugut për subjektet politike LVV, LDK, PDK dhe AKR”, thuhet në vendimin e PZAP-së.

Related posts

Tensionet në veri të Kosovës, “një pikë diplomatike për Moskën, por dështim i Beogradit”

D V

20 vjet jetë parlamentare – pesë legjislatura me një Rregullore të vjetruar të punës

D V

Vritet me armë gjuetie një 30-vjeçar në Pakashticë të Podujevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More