Agjencia Zhurnal.mk.

Putin: Po kandidoj sërish për president të Rusisë

Vladimir Putin konfirmoi sot se do të kandidojë sërish në zgjedhjet presidenciale të mbajtura në Rusi vitin e ardhshëm.

Për kandidaturën e Putinit për rizgjedhje u spekulua në muajt e mëparshëm, kujton “Moscow Times” dhe shton se ndryshimet kushtetuese në vitin 2020 anuluan numrin e mandateve të njëpasnjëshme, gjë që e lejon atë të kandidojë sërish.

Zgjedhjet presidenciale në Rusi do të zgjasin tre ditë, nga 15 deri më 17 mars 2024, vendosi më parë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Federatës Ruse.

Putin ka qenë në pushtet që nga viti 2000.

Related posts

Kapen 5.7 tonë kokainë! Droga nga Amerika Latine po transportohej drejt portit të Hamburgut

Xh M

Përmbytje dhe rrëshqitje dheu në Brazil, 8 të vdekur

Xh M

Viktimat e Gazës padisin qeverinë gjermane për “mbështetje të gjenocidit kundër palestinezëve” ​

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy