Agjencia Zhurnal.mk.

Putin ka mbi 14 miliardë euro në shtetin afrikan në rast se i duhet të largohet nga Moska

Vladimir Putin ka fshehur miliarda euro para dhe ar në një vend afrikan në rast se duhet të largohet nga Rusia.

 

Vlera totale e fondit të arratisjes së tij të fshehur në “magazinat nëntokësore” në vendin pa dalje në det raportohet si 14.08 miliardë euro, raporton themirror.

Thuhet se është nën mbrojtjen e ngushtë të kompanisë ushtarake private Wagner – një ushtri mercenare ruse e cila është besnike ndaj Putinit – në Republikën e Afrikës Qendrore.

Wagner është gjithashtu vendimtar për luftën e 70-vjeçarit në Ukrainë, pasi ka rekrutuar dhjetëra mijëra mercenarë dhe i ka dërguar në vijën e frontit.

Related posts

Avokatët e Navalnyt publikuan ​​detaje të vendimit mbi ekstremizmin

Redaksia

Organizoi protesta dhe luftoi kundër vaksinimit dhe bartjes së maskave, burri nga Teksasi humb jetën pasi infektohet me COVID-19

D V

Kosova do të pranojë gazetarë ukrainas

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More