Agjencia Zhurnal.mk.

Pushuesit i bie infarkt në breg të detit në Vlorë

Rastet e problemeve kardiake në mesin e pushuesve po shtohen gjithnje e më shume me afrimin e pikut të sezonit të verës.

Se fundmi, nje plazhist 74-vjeçar ka pesuar infarkt teksa po qendronte ne bregdet ne zonen e “Ujit te Ftohte” ne Vlore.

Per momentin raportimet jane se i moshuarit ndodhet ne gjendje te rende shendetesore ne spitalin e qytetit.

    Sot, rreth orës 09:30, në lagjen “Uji i Ftohtë”, shtetasit M. D., 74 vjeç, duke qëndruar në breg të detit, dyshohet se i ka rënë infarkt dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Vlorës, në gjendje të rëndë shëndetësore.

    Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Related posts

Pamjet/ Moti i pazakontë përfshin vendin! Banorët heqin me lopata breshërin, dëmtohen të mbjellat

Xh M

Basha takohet me të rinjtë në Durrës: Kam platformën për PD e së ardhmes

Xh M

SPAK, pas ‘floririt të Metës’ mbyll dosjen e Berishës dhe Bodes që shitën HEC-et para largimit nga pushteti! Prokurori: S’ka korrupsion

Xh M