Agjencia Zhurnal.mk.

Pushuesi nga Kosova rrezikon të mbytet në plazhin e Velipojës

Një person ka rrezikuar të mbytet këtë të marte në plazhin e Velipojës. 53-vjeçari M. Q nga Kosova u shpëtua nga pushuesit e plazhit dhe infermieret e qendrës shëndetësore verore në Velipojë.

Infermierja Vjollca Voci, teksa flet për këtë rast, tregon se sezoni turistik ka qenë shumë i ngarkuar, me 140 vizita në ditë, ndërkohë në total nga data 15 qershor dhe deri tani janë kryer 6300 vizita pranë kësaj qendre…

Vetëm 1 person ka humbur jetën në plazhin e Velipojës këtë sezon turistik, ndërsa janë shpëtuar 30 persona nga mbytja.

Sezoni turistik në plazhin e Velipojës mbyllet me 15 shtator.

Related posts

Policia shqiptare arreston policë e biznesmenë të përfshirë në trafikimin e emigrantëve

Xh M

Fundjava është për plazh! Temperaturat do të rriten deri në 31 gradë, java tjetër do të jetë…

Xh M

Arrestimet në bashkinë e Tiranës, Shabani: Komision hetimor për skandalin dhe për emërimet e drejtorëve në institucion

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy