Agjencia Zhurnal.mk.

Pushimi do të jetë i gjatë, ja kur kthehet në aksion Superliga e Kosovës

Tashmë elita e futbollit kosovar fillon pushimin e gjatë dimëror, i cili do të zgjasë deri në shkurt të vitit të ardhshëm, shkruan Gazeta Olle.

Në mbledhjen e fundit të mbajtur nga Komiteti Ekzekutiv u vendos edhe data e rifillimit të Superligës.

Superliga do të rikthehet me 12 dhe 13 shkurt, me duelet e xhiros së 19-të.

KE vendosi edhe për ndeshjet e Ligës së Parë, si dhe ato të 1/8 së finales së Kupës së Kosovës.

Vendimi i plotë:

KE mori vendim që garat në stinorin pranveror të fillojnë me ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Kosovës më 5 e 6 shkurt 2022, ndërsa BKT Superliga do të rinisë më 12 e 13 shkurt dhe Viva Fresh Liga e Parë më 19 e 20 shkurt.

/Gazeta Olle/

Related posts

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.732 raste të reja me Kovid-19, shtatë të vdekur dhe 1.035 pacientë të shëruar

D V

Liderët e vendeve të nismës “Ballkani i Hapur” kanë arritur në Ohër

Xh M

Lëvizja Besa për Zhurnal: Nuk kemi frikë të qëndrojmë të vetëm në opozitë, do të rritemi edhe më tepër!

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More