Agjencia Zhurnal.mk.

Publikohen pamjet nga “ferma” e Bitcoin në Krujë, këto janë super pajisjet që përdoreshin

Një laborator prodhimi kriptomonedhash është zbuluar në qytetin e Krujës.

 

Mësohet se zbulimi ka ardhur nga një aksion i OSHEE në Krujë, pasi një subjekt ishte i dyshuar për shpenzimin e lartë të energjisë.

Pas kontrolleve në një banesë që rezulton e marrë me qira u zbuluan edhe kompjuterët e teknologjisë së lartë që përdoren për të krijuar monedhat virtuale. Shqipëria ende nuk e ka rregulluar me ligj prodhimin e monedhave virtuale dhe deri më tani ky aktivitet është illegal shkruan ABCNews. 

Related posts

Emergjenca energjetike, Edi Rama prezanton sot planin e masave

N E

Publikohet raporti i DASH-it mbi çështjen shumë me rëndësi, vjen reagimi i LSI-së

D V

Ambasada amerikane në Tiranë i bën thirrje Rusisë: Lirojeni menjëherë Alexei Navalnyn

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More