Agjencia Zhurnal.mk.

PTHP Gostivar ka ngritur akuzë për lëndime të rënda gjatë dhunës familjare

Shkup, 25 tetor – Prokuroria themelore publike Gostivar ka ngritur propozim akuzë kundër një banori 28-vjeçar nga fshati Forinë, i cili ngarkohet se gjatë dhunës familjare, ka kryer vepër të rëndë penale “lëndime të rënda” nga neni 131 paragrafi 2, lidhur me nenin 1 nga Kodi penal.

“Më 28 shtator, në fshatin Dobridoll, gjatë dhunës familjare, i akuzuari rëndë e ka lënduar ish të fejuarën e tij. Ai e ka pritur të dëmtuarën në rrugën e  saj për në shtëpi, e ka kapur për dorën e djathtë dhe e ka futur në automobilin e tij. Gruaja u rrëzua, pas çka i akuzuari ka filluar ta godas me grushta në fytyrë dhe trup, duke i shkaktuar lëndime të rënda”, thuhet në kumtesën e PTHP-së. 

Related posts

Osmani: Maqedonia është tërësisht e varur nga gazi rus

Z.H

Zaev: Të drejtën e dëmshpërblimit material do ta realizojnë edhe të paktën 1100 falimentues

R Zh

Policia ndërpret transport ndërkombëtar të marihuanës, hetim kundër katër personave

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More