Agjencia Zhurnal.mk.

PSG e pandalshme në merkato, objektivi i radhës është Paul Pogba

Donnarumma, Wijnaldum, Hakimi, Sergio Ramos… Pogba. Paris Saint Germain nuk ka ndërmend të ndalet në merkato dhe pasi ka kompletuar katër afrime të bujshme, do të provojë të sjellë në “parkun e princave” pikërisht mesfushorin francez.

 

Al Khelaifi është i fiksuar pas triumfit në Ligën e Kampionëve dhe nuk dëshiron t’i lërë asgjë rastësisë, ndaj po shfrytëzon situatën e vështirë ekonomike në shumë klube, për të sjellë më të mirët në dispozicion të trajnerit Pochettino.

Sipas “L’Equipe”, drejtuesit e PSG-së kanë folur me Mino Raiolën për mundësinë e transferimit të Pogba në Francë dhe kanë marrë informacione nga ky i fundit se marrëveshja mund të mbyllet për shifrën e 80 milionë eurove, duke qenë se Manchester United dëshiron ta shesë këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero verën e ardhshme.

Ndërkohë, Al Khelaifi ka urdhëruar që drejtuesit të pastrojnë organikën nga një grup futbollistësh si Rafinha, Icardi, Paredes, Sarabia, Herrera, Diallo, Kurzawa, Kehrer, etj., të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e klubit.

Synimi është që me shitjen e këtyre futbollistëve të sigurohet një pjesë e mirë e parave që duhen për blerjen e Pogba, ndërsa ky i fundit duket vërtetë i joshur për të qenë pjesë e një formacioni yjesh, me emra si Donnarumma, Ramos, Hakimi, Verratti, Neymar e Mbappe.

Related posts

Mes qëndrimit dhe largimit: Mbappe sapo ka shënuar një super gol me kokë nga një largësi prej më shumë se dhjetë metra

D V

A e dini se Muriqi sivjet ka shënuar më shumë gola se Vinicius JR dhe më shumë se Benzema?

Z.H

Rudiger kërkon kontratë mbi 55 milionë euro për të rinovuar me Chelsean

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More