Agjencia Zhurnal.mk.

Pse nuk duhet ta varni kurrë peshqirin e kuzhinës në derën e furrës

Më e mira që mund të bëni është të keni një varëse pranë furrës vetëm për peshqirin.

Shumë amvisa për vite me radhë zgjedhin të varin peshqirin e kuzhinës në derën e furrës, pasi ai është menjëherë i disponueshëm sa herë që ata kanë nevojë për të.

Por, kjo nuk do të thotë se është e drejtë.

Dera e furrës është vendi më i keq në kuzhinë për të varur peshqirin.

Kjo pasi doreza e derës së furrës është e mbushur plot me mikrobe dhe mbetje ushqimore.

Po ashtu, është pjesa e kuzhinës që shumë anëtarë të familjes ndoshta e prekin disa herë gjatë ditës.

Më e mira që mund të bëni është të keni një varëse pranë furrës vetëm për peshqirin

Related posts

E fejuara 36 vjeçare e Jagger merr vëmendjen me përzgjedhjen e modës në Paris

D V

Horoskopi për ditën e sotme, 22 shtator 2023

D V

Horoskopi për ditën e sotme, 21 shtator 2023

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!