Agjencia Zhurnal.mk.

Pse nuk arriti opozita të rrëzojë Qeverinë? Taravari: Nuk e di si i ndryshoi mendja Kastriot Rexhepit

Shkup, 6 dhjetor – Arben Taravari, sekretar i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët në paraqitje e tij në ClickPlus në TV21 nuk deshi të komentojë se pse nuk arritën të rrëzojnë Qeverinë. Taravari thotë se atë ditë kanë pritur paraqitjen e deputetit të Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi

 

“Pse deputeti nuk u lejua atë ditë të vije, tash shëtitet me 5-6 vetë sigurim. Pse nuk u lejua atë ditë të vijë me 5-6 vjetë”, tha mes tjerash Taravari.

Taravari tha se deputeti Kastriot Rexhepi ka qenë një nga iniciatorët për rrëzimin e kësaj Qeverie.

“Kastrioti ka qenë një prej iniciatorëve brenda Besës që ka insistuar, si është ndryshuar mendja e Kastriotit për 7-8 ditë unë nuk e di”, tha mes tjerash Taravari.

Lëvizja #Besa e mbajti #besën, thotë #Taravari nga #ASh, i pyetur për mundësi bashkëpunimi

Posted by TV21 on Monday, December 6, 2021

Related posts

Nikollovski: Nëse s’ka datë për fillim të negociatave, opozita do të dalë në rrugë

I Z

Rexhepi: Unë jam vetëm deputet, nuk mvaren prej meje data dhe zgjedhjet

D V

Filloi fushata e re për planin ekonomik dhe investues të BE-së për Ballkanin Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More