Agjencia Zhurnal.mk.

Pse lidhjet ju dështojnë – bazuar në shenjën e horoskopit

Marrëdhëniet përfundojnë për një sërë arsyesh. Njerëzit shpesh mendojnë për arsyet pse zemrat tona vazhdojnë të thyhen. Është faji ynë apo pala tjetër?

Është e vështirë të dihet, por sipas horoskopit, ka disa karakteristika universale për çdo shenjë, prandaj marrëdhëniet e tyre të dashurisë vazhdimisht dështojnë.

Dashi

Dashi është padyshim një shenjë me dashamirësi të madhe në zemër, por kjo mirësi nuk njihet gjithmonë nga të tjerët. Ndonjëherë jeni të fokusuar vetëm te vetja dhe nuk jeni të interesuar për angazhim afatgjatë dhe për të ndarë asgjë në jetën tuaj. Ky mund të jetë një problem i vërtetë kur jeni duke kërkuar për një partner të mundshëm serioz.

Demi

Demi është një mik besnik, por edhe shumë kokëfortë. Keni vështirësi të lini dikë të largohet dhe shpesh qëndroni të zemëruar për gjërat më shumë seç duhet. Edhe nëse partneri ka bërë një gabim dhe ka kërkuar falje, ju ende mbani zemërim. Kaq mjafton për të fikur çdo partner të mundshëm.

Binjakët

Binjakët janë shpirtra të lirë. Është shumë e vështirë për ju që t’i përkushtoheni vetëm një personi, madje edhe kur e bëni këtë, prireni që herë pas here të largoheni dhe t’i bëni gjërat sipas mënyrës suaj. Kjo mund të jetë tepër shqetësuese për partnerin. Merrni parasysh nevojat e partnerit përpara se ta ndryshoni statusin e marrëdhënies suaj. A jeni vërtet gati për këtë?

Gaforrja

Gaforrja është e kujdesshme, por në një marrëdhënie priret të jetë ndërhyrës dhe shpesh ‘e mbyt’ partnerin. Është një lloj pasioni që nuk kënaqet shumë. Duhet të mendoni për hapësirën që i duhet partnerit tuaj dhe ta përballoni atë.

Luani

Një Luan nuk do t’ju tradhtojë kurrë dhe në shumë mënyra kjo është gjëja më e mirë që mund të keni në një marrëdhënie, por ai gjithashtu priret të jetë egoist dhe bosh. Këto nuk janë aspak tipare ideale. Ju përpiqeni shumë për të fituar në çdo gjë. Mund të ndiheni mirë për këtë, por është vërtet irrituese për të gjithë rreth jush.

Virgjëresha

Nga të gjitha shenjat, Virgjëresha ka më pak besim te të tjerët. Ju jeni partneri që me shumë mundësi po gërmon nëpër sirtarët e të brendshmeve dhe po kontrollon celularin e partnerit. Çdo sasi xhelozie në një marrëdhënie do ta vrasë absolutisht marrëdhënien. Ju duhet t’i besoni partnerit, edhe nëse mosbesimi është në natyrën tuaj. Mos ndiqni instinktet tuaja themelore, veçanërisht nëse jeni paranoik.

Peshorja

Peshorja është plot shpresë dhe besim. Ju prireni të zgjidhni partnerë që nuk janë vërtet zgjidhja e duhur për ju, në mënyrë që të përpiqeni t’i ndryshoni ata në njerëzit që ju nevojiten! Është një fatkeqësi që vetëm pret të ndodhë.

Akrepi

Është i pasionuar, por ai pasion ndonjëherë çon në xhelozi dhe sjellje absurde. Ju nuk mund t’i kontrolloni ata që doni. Nuk mund të jeni as posesiv në marrëdhënien tuaj. Thyejini ato zakone. Ju keni më shumë se një natyrë. Qëndroni pas aspekteve të mira, hidhni poshtë ato të këqijat.

Shigjetari

Shigjetari është lloji i shenjës së zodiakut që dëshiron të shkojë në shëtitje një ditë dhe të zhytet në skuba. Mund të jetë argëtuese për partnerin, por edhe pak e lodhshme. Pritjet tuaja të larta mund t’ju futin në telashe. Nëse jeni ekstrovert dhe partneri juaj është introvert, lëreni të qëndrojë në shtëpi herë pas here. Nuk është një fyerje për stilin tuaj të jetesës. Mos harroni se jo të gjithë mund të jenë aq aventurierë sa ju.

Bricjapi

Bricjapët e kanë më të vështirë hapjen dhe u duhet shumë kohë që të fillojnë t’u besojnë partnerëve të tyre. Ju silleni sikur partneri juaj duhet të bëjë diçka magjike për ta fituar besimin tuaj. Besimi nuk fitohet. Mosbesimi fitohet. Mos supozoni më të keqen vetëm sepse nuk mund të jeni bashkë 24/7. Xhelozia do të shkatërrojë çdo marrëdhënie shumë shpejt.

Ujori

Ujorët janë të zgjuar. Jeni tipi i personit që gjithmonë keni diçka në majë të gjuhës. Shpesh mund të jetë kënaqësi të jesh me një person kaq mendjemprehtë, por duhet të jesh i kujdesshëm. Jeni të prirë të debatoni me njerëzit dhe kjo mund ta bëjë partnerin tuaj shumë shpejt të ftohtë.

Peshqit

Peshqit, si Gaforret, priren të jenë jashtëzakonisht emocionalë ndonjëherë. Megjithatë, Peshqit janë veçanërisht të prirë për të dëshiruar ish-partnerët e tyre. Ju nuk dëshironi të jeni vetëm, por nëse jeni ende të lënduar nga ish-i juaj, mos dilni në një takim me dikë të ri. Duhet të mësoni t’i kapërceni ish-ët në një mënyrë të shëndetshme dhe t’i lini bagazhet tuaja para se të filloni një marrëdhënie të re. Nëse ende e doni ish-in tuaj, askush tjetër nuk do të jetë mjaft i mirë për ju.

Related posts

Horoskopi për datën 9 dhjetor

Xh M

Pse është mirë të vraposh jashtë në të ftohtë?

Xh M

Katër shprehi efektive të ngrënies për të humbur pesë kilogramë brenda një muaji

D V