Agjencia Zhurnal.mk.

Pse duhet të fluturoni në mëngjes gjatë një vale të nxehtësisë?

Udhëtimi për pushimet verore mund të jetë i pakëndshëm në momentet më të mira, por vapa mund t’i bëjë gjërat edhe më keq.

 

Me temperaturat e kësaj vere që arrijnë në maksimum dhe temperaturat më të larta që priten edhe në të ardhmen, njerëzit po kërkojnë mënyra për të shmangur efektet e të nxehtit.

Ekspertët e udhëtimeve në BluePillow kanë zbuluar se koha e ditës që një person udhëton mund të bëjë një ndryshim të madh në mënyrën se si ai fluturon, thjesht sepse mund të na ndihmojë të shmangim temperaturat më të ngrohta.

Këshilla e tyre është që të zgjidhni fluturimet herët në mëngjes ose më vonë në mbrëmje për t’u siguruar që moti i nxehtë nuk po shton një shqetësim shtesë në udhëtimet tona.

Fluturimi herët mund të ndihmojë gjithashtu në shmangien e vonesave apo anulimeve, të cilat kanë qenë gjithashtu një problem për pushuesit këtë verë.

Ata thanë: “Ndonjëherë oraret e fluturimit nuk mund të zgjidhen në mënyrë specifike, veçanërisht nëse ditët që rezervoni janë fikse. Megjithatë, nëse keni njëfarë fleksibiliteti, atëherë zgjidhni fluturimet që janë ose më herët ose më vonë gjatë ditës”.

“Këto kohë do të jenë më të freskëta dhe më komode për ju kur udhëtoni dhe, veçanërisht në fluturimet gjatë mëngjesit të hershëm, sa më herët të niset fluturimi, aq më pak gjasa do të ketë ndonjë vonesë më tej në linjë”.

Related posts

Tri gjëra që shkaktojnë stres

Xh M

Si ta largoni mykun nga shtëpitë tuaja

Xh M

Mos përdorni shpesh sapun në dush, më shumë dëm sesa dobi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More