Agjencia Zhurnal.mk.

Prototipi testues i BMW-së i modelit elektrik i7 po provohet në jugun e ftohtë

Dihet tashmë se versioni elektrik i heshtur i BMW i Serisë së re 7 do të fuqizohet nga dy motorë elektrikë.

Pas fotove zyrtare të publikuara së fundmi që tregojnë testin e BMW i7 pran Arktikut, inxhinierët dhe drejtuesit e testimit të kompanisë bavareze të makinave e testuan atë në klima dukshëm të ndryshme në një vend të pazbuluar në Evropën Jugore.

Modeli elektrik luksoz i BMW-së i7 në prodhim do të ketë premierë vitin e ardhshëm, paralelisht me gjeneratën e re të Serisë 7, e cila do të vazhdojë të fuqizohet nga motorët me djegie të brendshme dhe tashmë dihet se përgjigja bavareze ndaj modeleve të ngjashme të ofruara kryesisht nga konkurrenca gjermane për të drejtuar dy motorë elektrikë, potenciali i të cilëve do të shpërndahet në të dy akset.

Versioni më i fuqishëm duhet të ketë rreth 600 kuaj fuqi, dhe grupi i fuqisë përbëhet nga gjenerata e pestë e teknologjisë eDrive të BMW-së, të cilën i7 do ta ndajë me modelet iX dhe i4.

Me një bazë të bollshme të rrotave, pritet një kapacitet i madh i baterive, me të cilat vetura elektrike duhet të përshkojë rreth 500 kilometra me një karikim të vetëm.

Related posts

Një Land Rover Defender i ndërtuar për specifikat individuale të Princit Filip del në ankand për 84 mijë dollarë

D V

Apple zvogëlon ambiciet për sistemin vetë-drejtues dhe shtyn datën e lansimit të automjetit të saj elektrik

Lea Muslija

Volkswagen Golf R Hurrican që prodhon 519 kuaj-fuqi

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More