Agjencia Zhurnal.mk.

Protestuesit shpërthejnë gardhin para Parlamentit

Shkup, 4 Korrik – Demonstruesit nga para Qeverisë u vendosën para Kuvendit. Ato depërtuan barrikadën para Kuvendit dhe tani po protestojnë në oborr.

Revolta në mesin e qytetarëve shpërtheu pasi autoritetet deklaruan se propozimi francez, i cili anuloi maqedonasit si komb, ishte i pranueshëm për ta.

Protestat po vazhdojnë për të tretën ditë, ndërsa kampe ka edhe para Qeverisë.

Related posts

Shtrenjtohen përsëri derivatet, benzina 1,5 denarë, dizeli 2 denarë

Z.H

Jansha: Para zgjerimit duhet të zgjidhen marrëdhëniet ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

D V

Analizë/ BDI apo ASH/AAA, fituesi në Likovë zgjedhet në raundin e dytë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More