Agjencia Zhurnal.mk.

Protestuesit para Qeverisë, kërkojnë shkarkimin e ministres Rizvanolli

Grupi i qytetarëve ka vazhduar protestën për reduktimet e rrymës edhe pranë Qeverisë së Kosovës, ku kërkuan furnizim të rregullt me energji elektrike, shkarkimin e ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe nacionalizimin e KEDS.

 

Njëra nga organizatoret, Liridona Sijarina theksoi se është e patolerueshme që të ketë reduktime të rrymës në gjithë vendin, derisa siç tha ajo, Qeveria subvencionon KEDS-in dhe pagesën e rrymës për qytetarët ne katër komunat veriore.

Protestuesit u shpërndan të qetë, derisa paralajmëruan protesta edhe ne ditët në vijim.

Related posts

SHBA mohon se do të transferojnë në Kosovë “afganë të papranueshëm për Amerikën”

D V

Pesë muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, institucionet ende pa informacione për vendndodhjen e tij

D V

Vazhdon aksioni i policisë në Zveqan, situata mbetet e tensionuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More