Agjencia Zhurnal.mk.

Protestojnë serbët për gjobat! Në Mitrovicën e veriut dalin në shesh gratë serbe

Pasdite në Mitrovicë të Veriut gratë serbe të Kosovës protestuan në sheshin “Car Lazar”.

 

Në refuzim të shkallëzimit të vendimit për targat marshuan me thirrjen siç e quajtën ato daljen nga “getoja e Kurtit”.

Gratë serbe u shprehën se po bëhet terror nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Related posts

Kurti e Vuçiqi priten me hamburgerë dhe Coca-Cola në Bruksel

Z.H

Kurti homazhe në Velani dhe te shtatorja e Zahir Pajazitit: Gjaku i derdhur për liri, nuk shlyhet kurrë

D V

Qeveria e bindur se këtë vit arrihet vaksinimi i 60% të popullsisë, mjekët skeptik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More