Agjencia Zhurnal.mk.

Protestat për mungesë uji në Iran, vritet një njeri, Guvernatori: Protestuesit gjuajtën në ajër

IRAN- Një njeri është vrarë në Iran gjatë protestave që po mbahen për mungesë uji. BBC shkruan se sipas një zyrtari protestuesi u godit aksidentalisht nga disa njerëz, të cilët po qellonin në ajër. Ndërkohë që opozita në Iran ka akuzuar forcat e sigurisë për shkaktimin e vdekjes së protestuesit.

 

“Në këtë tubim, protestuesit filluan të shtënat në ajër për të provokuar njerëzit dhe, për fat të keq, një nga plumbat goditi një person të pranishëm atje, duke e vrarë atë,” tha Guvernatori Omid Sabripour.

Irani po përballet me një thatësirë ​​të madhe këto k0hë, ndërkohë që kjo situatë ka rritur zemërimin e publikut për mungesat e ujit dhe energjisë.

(I.A/dosja.al)

Related posts

Propaganda ‘qesharake’ e Aleksandar Vuçiqit – paraqitja si shpëtimtar ose viktimë e komploteve të shumta

D V

Biden mbërrin në Lindjen e Mesme në udhëtimin e parë si president i SHBA

Xh M

BE me sanksione financiare ndaj Hungarisë, shkak korrupsioni

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More