Agjencia Zhurnal.mk.

Protestat në Brazili, Grand Prix i Formula 1 mund të shtyhet

Gara e parafundit e sezonit 2022 në Formula 1 mund të shtyhet.

 

Raportimet e fundit nga Brazili tregojnë për protesta të qytetarëve, protesta këto që lidhen me zgjedhjet presidenciale në atë vend.

Bazuar në këtë situatë, Formula 1 mund të shqyrtojë opsionin për të shtyrë garën për Çmimin e Madh të Brazilit për një datë tjetër.

FIA është duke monitoruar situatën me kujdes dhe mund të dalë me ndonjë njoftim, nëse gjërat përshkallëzohen.

Siguria e tifozëve dhe pilotëve nuk është e garantuar në një situatë të tillë. Gara e Brazilit planifikohet të zhvillohet më 17 nëntor.

Related posts

Liverpooli fillon bisedimet me Brightonin për mesfushorin Bissouma

D V

James Maddison në radarin e Newcastle

Lea Muslija

Contes i ofrohet një shumë e majme për transferime nga Tottenhami

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More