Agjencia Zhurnal.mk.

Protestat japin efekt, jo investimeve të huaja në Bundesligë

Pas disa javësh protestash, ndalesa përfundimtare e investimeve private në Bundesligë ka mbërritur në Gjermani. Komiteti Ekzekutiv i Ligës Gjermane të Futbollit (DFL) vendosi njëzëri gjatë një mbledhjeje të jashtëzakonshme të mbajtur në Frankfurt. Asnjë marrëveshje me investitorë të mundshëm të jashtëm për një partneritet marketingu: “Duke marrë parasysh zhvillimet aktuale nuk duket më e mundur vazhdimi i suksesshëm i procesit”, deklaroi Hans-Joachim Ëatzke, zëdhënës i Presidiumit të DFL.

Në dhjetor, DFL votoi në favor të hapjes ndaj investimeve të kapitalit privat, me qëllimin e deklaruar për të mbledhur një miliard euro në këmbim të një përqindjeje të të drejtave televizive për 20 vitet e ardhshme. Megjithatë, tashmë në ditët në vijim, gjatë ndeshjeve ndodhën ndërprerje të gjata për shkak të protestave masive të tifozëve gjermanë. Topa tenisi, monedha çokollate dhe sende të tjera u hodhën në fushë, duke detyruar pezullimin e përkohshëm të disa ndeshjeve.

Related posts

Komisioni i Shëndetësisë/ “Ku është ‘dhoma e rrëfimit’?” Korreshi me batuta, Koçi kërkon “uljen e gjakrave”: Të mos e bëjmë si hetim penal!

D V

Italia, Sllovenia, Hungaria, Kroacia dhe Austria pro Ballkanit në BE

D V

Rama mbledh partinë para nisjes në Greqi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky