Agjencia Zhurnal.mk.

Protesta në Greqi kundër vaksinimit të fëmijëve mbi 15 vjeç

Më shumë se 5,000 protestues u mblodhën në Athinë për të kundërshtuar planet e vaksinimit kundër COVID-19 për fëmijët 15 vjeç e më të mëdhenj.

 

Duke brohoritur “Merrni vaksinat tuaja dhe ikni nga këtu!” e duke i bërë thirrje kryeministrit Kyriakos Mitsotakis që të japë dorëheqje protestuesit u mblodhën jashtë parlamentit nën praninë e shumë policve.

Protestuesit thërrisnin edhe “Duart larg fëmijëve tanë”, si dhe ngritën një banderolë ku shkruhej “Ne  i themi jo helmit nga vaksinat”.

Rreth 41 % e grekëve janë vaksinuar plotësisht.

Related posts

UNICEF: Mund të vdesin 1 milionë fëmijë afganë

Redaksia

SHBA-ja dhe vendet aleate i vendosin sanksione të reja Bjellorusisë

D V

Premtimi i Olaf Scholz: Frymë e re për Gjermaninë

adijanzh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More