Agjencia Zhurnal.mk.

Pronarët e supermakinave mbajtën një tubim në Indi – ndërsa dukej se po kalonin mirë, gjërat morën një kthesë të papritur

Taksat janë një e keqe e domosdoshme, por kjo nuk i ndalon njerëzit të përpiqen t’i shmangin ato.

 

Dhe kjo ndodhi me një pjesë të vogël të pronarëve të super-makinave në Indi, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Sipas India Today, një grup pronarësh dhe super makinash mbajtën një tubim gjatë fundjavës për të festuar Ditën e Pavarësisë së vendit.

Ndërsa të gjithë me sa duket po kalonin mirë, gjërat morën një kthesë të papritur pranë Aeroportit Ndërkombëtar Rajiv Gandhi në Hyderabad.

Times of India thotë se 15 makina u ndaluan dhe 11 prej tyre u kapën sepse pronarët e tyre nuk paguanin taksën e jetës në shtetin e Telangana.

Në vend të kësaj, modelet thuhet se u regjistruan në shtete të tjera ku taksat ishin më të ulëta pavarësisht faktit se ato mbetën në Telangana.

Drejtuesit e makinave u thanë të ishin midis 25 dhe 35 vjeç, dhe ata kishin një koleksion mbresëlënës të automjeteve duke përfshirë Lamborghini Huracans të shumtë, një Maserati GranTurismo, një Ferrari dhe një Rolls-Royce.

Ndërsa automjetet u sekuestruan, duket se pronarët e tyre ka të ngjarë t’i marrin ato pas pagimit të gjobave. 

Related posts

Tregu i veturave elektrike, rriten dukshëm çmimet e 15 markave më të njohura

Lea Muslija

Aeroplani elektrik i Rolls-Royce arrin shpejtësinë rekord prej 623 kilometra në orë

D V

Mercedes përgatit fabrikat për të prodhuar automjete elektrike

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More