Agjencia Zhurnal.mk.

Prokuroria Publike ngritë aktakuzë ndaj Zhan Mitrevit, rrezikon burg deri në 10 vite

Shkup, 10 janar – Prokuroria Publike ka ngritur aktakuzë kundër kardiokirurgut Zhan Mitrev si person fizik, si dhe kundër spitalit të tij gjithashtu me emrin “Zhan Mitrev”, informon Zhurnal.

Sipas aktakuzës, bëhet fjalë për vepër penale “mashtrim” për çka parashihet burg prej 1 deri në 10 vite.

Siaps sqarimit të prokurores Iksra Haxhi Vasileva, janë fshehur fakte kyçe dhe në këtë mënyrë është shkaktuar huti te pacientët të cilët janë mjekuar në spital.

Qëllimi i Prokurorisë është dëshmia se i akuzuari, në këtë rast Zhan Mitrev ka tentuar t’i hutojë pacientët me qëllim përfitime ilegale./Zhurnal.mk

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy