Agjencia Zhurnal.mk.

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

Sofje, 23 nëntor – Prokuroria Publike e Bullgarisë  pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile shëndetësore fizike por po ashtu edhe në gjendje psiqike të rëndë.

Ai tha se ende po ndërmerren masat për vërtetimin e shkaqeeve dhe arsyeve të aksidentit dhe se po vijon marrja në pyetje e të lënduarve.

“Të lënduarit janë në gjendje të rëndë shëndetësore. E vetmja që thonë se ka ndodhur për disa sekonda. Nuk mund të them nëse ka pasur shpërthim. Gjithçka ka ndodhur për disa sekonda. Në vendin e ngjarjes janë marrë në pyetje dëshmitarët e incidentit”, tha përfaqësuesja e Prokurorisë Publike të Bullgarisë.

Ndryshe, në aksidentin tragjik në Bullgari humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Related posts

Takim i kryetarit të LSDM-së Kovaçevski me eurodeputetin Segrej Stanishev

D V

Reagon Ambasada e Rusisë: U befasuam me deklaratat e Petrovskës

D V

Veterani i UÇK-së nga Kumanova: Fëmijëve s’po mundemi t’ja sigurojmë kafshatën e bukës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More