Agjencia Zhurnal.mk.

Projekt me motive shqiptare, Aleksander Gjelaj publikon “Shqiptari jetofsh në breza”

Me tekst nga Gjovalin Lumaj dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, ylli i muzikës së pastër shqipe që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Aleksander Gjelaj vjen me një tjetër mega projekt të cilin e ka titulluar “Shqiptari jetofsh në breza”. Ky projekt është kënduar me shumë dashuri nga këngëtari i cili i kushton një këngë të bukur trevave shqiptare. Këtë këngë ai e ka finalizuar edhe me videoklip në të cilin shihen motive të pastra shqiptare. Këngëtari Gjelaj tashmë një kohë të gjatë po realizon këngë kushtuar shqiptarëve në përgjithësi. Ndërkohë që në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ai është shumë i kërkuar edhe në ahengje të ndryshme familjare duke krijuar kështu atmosferë të jashtëzakonshme.

 

Related posts

Rihanna ndanë imazhe tjera nga koleksioni i ri i të brendshmeve për komunitetin LBGT+

Lea Muslija

Pas koncerteve të njëpasnjëshme, Dafina Zeqiri në gjendje jo të mirë shëndetësore

Lea Muslija

Flet Einxhel: Nuk flisja me Donaldin jashtë shtëpisë, ja arsyeja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More