Agjencia Zhurnal.mk.

Prof.Dr. Adbullah Qazimi kandidat i Lëvizjes BESA për kryetar të komunës së Strugës?

Shkup, 6 korrik – Partitë politike në RMV kanë filluar përgatitjen për zgjedhjet lokale. Siç mëson ekskluzivisht Tetovasot, prej burimeve brenda Lëvizjes BESA, prof Dr. Abdullah Qazimi është kandidat i mundshëm për kryetar të komunës në Strugë. Qazimi është doktor i shkencave filozofike, dhe aktualisht punon si profesor universitar.

 

Ai më herët ka qenë ish kryesues në këshillin komunal në Strugë, njeriu i cili ia solli fitoren Ziadin Selës në zgjedhjet lokale të vitit 2013 në Strugë.

Related posts

Rrëshqitjet e dheut e pengojnë komunikacionin në magjistralen A3 nga Dellçeva drejt Makedonska Kamenicës

D V

Mucunski: Ose shumicë të re parlamentare ose zgjedhje të reja

D V

Pendarovski: Kemi ndërtuar marrëdhënie të shkëlqyera midis Maqedonisë së Veriut dhe Polonisë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More