Agjencia Zhurnal.mk.

Problemet me lojtarët, Monaco shkarkon Niko Kovacin?

Skuadra franceze e Ligue 1, Monaco ka shkarkuar trajnerin Niko Kovac, sipas burimeve të AFP të afërta me klubin.

 

Ish-trajneri i Bayern Munichut, Kovac, mori skuadrën franceze në korrik 2020, duke nënshkruar një kontratë trevjeçare me opsionin edhe për një viti tjetër.

Skuadra nga Principata përfundoi e treta sezonin e kaluar, por u eliminua në fillim të Ligës së Kampionëve dhe është e gjashta në Ligue 1, 17 pikë prapa liderit Paris Saint-Germain.

U raportuan gjithashtu për tensione midis 50-vjeçarit dhe anëtarëve të skuadrës duke përfshirë kapitenin Wissam Ben Yedder.

Sipas AFP, klubi ka vendosur të ndahet me trajnerin kroat shkaku i këtyre problemeve.

Kovac udhëhoqi më parë Bayern Munichun, Eintracht Frankfurtin dhe ekipin Kombëtar të Kroacisë. 

Related posts

Dështojnë sërish bisedimet mes përfaqësuesve të Mbappes dhe PSG-së për kontratën e re

D V

Misteri i dorës së lidhur të Benzemas: Gjithçka për Realin dhe operacioni sekret, jo për besëtytni

D V

Burim Aliu me licencë për boksin amator dhe me shume plane për te ardhmen

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More