Agjencia Zhurnal.mk.

Pro Evolution Soccer vjen me emër të ri, mënyra të reja, stil të ri dhe do të jetë falas për tu luajtur

Konami zyrtarisht ka riemëruar serinë Pro Evolution Soccer  në ‘eFootball’ dhe kjo do të bëhet një lojë dixhitale, pa pagesë për ta luajtur, e cila vjen në PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One dhe PC këtë vjeshtë – me versionet iOS dhe Android për ta ndjekur (Konami refuzoi të komentojë mbi çdo version të mundshëm Nintendo Switch).

Siç bëhet e ditur, deri në këtë dimër, të gjitha versionet e lojës do të shfaqen me “ndër-lojë”, megjithëse lojtarët me celularë do të duhet të përdorin kontrollorë për të luajtur kundër lojtarëve me konsolë dhe PC, përcjell Telegrafi.

Ç’është më e rëndësishmja, duket se të gjitha versionet e lojës, nga konsolat e gjeneratave të reja te celularët, do të jenë funksionalisht të njëjta (jo ndryshe nga Fortnite) – me sa duket do të thotë që PES Mobile jashtëzakonisht i suksesshëm gjithashtu do të hiqet ose do të zëvendësohet.

Duke folur për IGN, prodhuesi i serive Seitaro Kimura shpjegoi se eFootball synon të ketë një qasje ‘platforme’ me azhurnime të rregullta – nuk do të ketë më lëshime vjetore të paguara të eFootball, por platforma do të marrë azhurnime falas, vjetore për sezonet e reja.

eFootball do të nisë me ndeshje ekspozite dhe me sa duket një përzgjedhje e 9 klubeve për të luajtur.

Dhe Konami thotë se do të njoftojë më shumë rreth mënyrës së lojës dhe mënyrave në internet të eFootball në fund të gushtit. 

Related posts

‘Hidhet dritë’ mbi tre klauzolat e fshehura të Ronaldos te United – portugezi fiton atë që nuk mund të imagjinohet

D V

E konfirmon Pioli: Ibra e Rebic mungojnë në derbin ndaj Inter

Z.H

Veron: Interi meriton të fitojë tre trofetë në Itali

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More