Agjencia Zhurnal.mk.

Prizren, ndalohet një person me urdhërarrest të gjykatës – i dënuar me një vit burgim

Sot në orën 09:30 stacioni policor në Prizren ka arritur që ta ndalojë një person të kërkuar më urdhërarrest të gjykatës.

 

Për personin e ndaluar, gjykata Themelore në Prizren kishte lëshua urdhërarrest, pasi që i njëjti me aktgjykim të plotfuqishëm ishte i dënuar me burgim me kohëzgjatje prej një viti, pasi që ishte shpallur fajtor për veprën penale “Vjedhje e rëndë”, transmeton Klan Kosova.

“I ndaluari pas përfundimit të procedurave administrativë dërgohet në Burgun e Prishtinës për vuajtje të dënimit (1 Vit)”.

Related posts

Deputetja Hoxha: Albulena Haxhiu duhet t’i zgjidhë problemet si ministre e jo si protestuese

D V

Abdixhiku kritikon Qeverinë për keqmenaxhim të pandemisë: Qytetarë, vaksinohuni dhe mbrohuni – nga shteti mos prisni gjë

D V

Tre të arrestuarit për vrasjen në Gllogjan sot dalin para gjykatës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More